Oosterhout është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 73.09 km² dhe popullsi 54164 banorë[1]. Oosterhout është kryeqendra e komunës.

Oosterhout
Oosterhout markt.jpg
Flag of Oosterhout
Official seal of Oosterhout
Population
 • Total54.164
Websitewww.oosterhout.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto