Orrville, Ohio (Orrville, Ohio) është një qytet në qarkun Wayneshtetit federal Ohio, SHBA. Në Orrville, Ohio jetojnë 8380 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 563.7 banor/km2 (1459.9 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 14.89 km2 (5.75 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 323 m (1060 ft). [1]

Orrville, Ohio
Orrville, Ohio
qytet
Central Orrville
Central Orrville
Popullsia
 • Gjithsej8.380
Faqja zyrtareorrville.com

Historia Redakto

Gjeografia Redakto

Referime Redakto

  1. ^ "US Board on Geographic Names". United States Geological Survey. 2007-10-25. Marrë më 2008-01-31. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Orrville, Ohio – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale