Osamu Maeda

futbollist japonez

Osamu Maeda (lindur më 5 Shtator 1965) është një ish-futbollist japonez.

Osamu Maeda
Të dhënat personale
Emri i plotëOsamu Maeda
Data e lindjes (1965-09-05) 5 Shtator, 1965 (54 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988–1996Yokohama Flügels
Ekipi kombëtar
1988–1989Japonia14(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 14 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 5 1
1989 9 5
Gjithsej 14 6

Lidhje të jashtmeRedakto