Oshawa është një qytetKomuna rajonale Durham, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 145.65 km² dhe popullsi 141.590 banorë.[1] banorë.[2]

Oshawa
qytet
Popullsia
 • Gjithsej141.590[1]
Faqja zyrtarewww.oshawa.ca/

Referime

Redakto
  1. ^ a b "Community highlights for Oshawa". Statistics Canada. Arkivuar nga origjinali më 19 gusht 2020. Marrë më 1 dhjetor 2008. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera

Redakto


Lidhje të jashtme

Redakto