Osuna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Seville, në Andalusia. Osuna ka 17851 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 592.49 km2.

Osuna
University of Osuna.
University of Osuna.
Stema zyrtare e Osuna
Popullsia
 • Gjithsej17.851
Emri i banorëveUrsaonenses
Faqja zyrtarewww.ayto-osuna.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto