Wikipedia:Babel
de Dieser Benutzer spricht Deutsch als Muttersprache.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
fr-1 Cette personne peut contribuer avec un niveau élémentaire de français.
la-1 Hic usor simplice latinitate contribuere potest.
sq-0 Ky përdorues nuk kupton shqip (ose kupton me vështirësi).

Account since 13.10.2012

Test BensheimiRedakto

Wappen Bensheim.svg
Qytet
Administrimi
Shteti   Gjermania
Qarku Hessen
Kryetari i Bashkisë Thorsten Herrmann (CDU)
Partia CDU, Grüne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.83 km2
Popullsia 39.805 (31. Dez. 2011) banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 64625
Prefiksi 06251

Bensheimi (gjerm. Bensheim) është një qytet në jugperëndim të Gjermanisë. Ai është qyteti më i madh i landit të Hesenit. Me mbi 40.000 banorë.

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shih edheRedakto

{{Gjeo-cung}}

Lidhje të jashtmeRedakto