Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Calthinus. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Calthinus!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Calthinus, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.Languages Redakto

I'm also interested in language articles in sqwiki and I did a lot of them.If you don't understand somethin ask me.THANK YOU FOR CONTRIBUTION IN SQWIKI. --Tiimiii (diskutimet) 26 nëntor 2017 06:09 (CEST)}}Reply

@Tiimiii, Sigurisht! Paskam dicka per te pyetur -- how do you autotranslate articles? I've noticed you doing a lot of translations and one time I accidentally clicked somewhere and ended up doing that, but I can't remember how it happened. Additionally, my apologies that I haven't actually helped much here yet. --Calthinus (diskutimet) 26 nëntor 2017 06:08 (CET)Reply
I do not translate them automatically. Usually google translate helps me with details,most of them I do it myself.--Tiimiii (diskutimet) 26 nëntor 2017 17:43 (CEST)}}Reply
@Tiimiii, well that sounds like a lot of work haha-- bravo. There was some button to automate it and then you can edit the automated translation... I can't find it :(. --Calthinus (diskutimet) 26 nëntor 2017 19:18 (CET)Reply
Hei @Calthinus, how are you? Forgive me that I did not return the message.I have not seen.Jeep there is a button,click on "contributions" and you will see 3 subpage: "New page", "Upload the media" and "Translation". Click in translation and here it is. --Tiimiii (diskutimet) 10 Dhjetor 2017 05:10 (CEST)}}
sweet-- thanks Tiimiii ! I'm a bit busy dealing with some stuff for English wiki right now, but one day perhaps this summer I will be moving to Sq-wiki and working on linguistics stuff to improve the coverage here sporadically. By the way do you have any interest in Albanian historical phonology? It's a side passion of mine, and in particular right now I was wondering if you had access to the sources of Totoni and Gjinari with relationship to the peculiar Gheg-like nasalization in teh Lab dialects of the Himara, Kurvelesh and Lukova regions. Thanks! --Calthinus (diskutimet) 10 dhjetor 2017 20:39 (CET)Reply
Calthinus Mirësevjen në Wikipedian shqip. Më lart keni pyetur për përkthimin automatik, dhe nëse dëshiron të përdorësh mund të lexosh më shumë se si përdoret ky mjet këtu: mw:Content translation. --Liridon (diskutimet) 11 dhjetor 2017 09:38 (CET)Reply
Faleminderit Liridon!--Calthinus (diskutimet) 12 dhjetor 2017 22:52 (CET)Reply