Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Udha1. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Artikulli Kadare

Ckemi Udha1. A mund te ma besh nje nder dhe te shtosh kete pjese tek artikulli i Ismail Kadaresë, pasi e paske interes dhe une nuk e shtoj dot se eshte gjysme i mbrojtur:

Në ditarin e tij të datës 20 tetor 1975, Hoxha shkruante për Kadarenë:

" Është e qartë se Kadareja është kundërrevolucionar, është kundër diktaturës së proletariatit, kundër dhunës dhe shtypjes së armiqve të klasës, ai është kundër socializmit në përgjithësi dhe në vëndin tonë në veçanti.:— Enver Hoxha[1]

Mendimi i diktatorit mbi shkrimtarin do te pasuronte artikullin i cili keto ditet e fundit eshte vandalizuar goxha shume nga nje perdorues i bllokuar.--51.158.69.142 6 nëntor 2018 08:42 (CET)

Bllokimi

I nderuari @Liridon,. Më vjen keq që duhet të merresh me dramën tonë. Sugjeroj që vetëm administratorët të lejohen të redaktojnë në artikujt Ismail Kadare dhe Kasëm Trebeshina e gjithë të tjerët të bllokohen. Pastaj vandalët si Hatake edhe po të duan nuk do munden të bëjnë më edit warring. Kurrë më. Wikipedia do të jetë e qetë.--Udha1 (diskutimet) 6 nëntor 2018 10:25 (CET)

@Sonra Mint, e dashur, përse vetëm 4 minuta pas mbrojtjes së artikullit Kasëm Trebeshina nga administratorët vrapove të sabotosh artikullin Ismail Kadare?[Provat].@Liridon, Ky veprim është i dyshimtë. Sapo bllokove Trebeshinën ky përdorues jo vetëm që e shpalli të "papranueshme" versionin më të ri të artikullit Kadare por u hyri me radhë dhe i shpalli "korrekt" redaktimet e sockave të Hatakes që i kanë bërë në shkurt. Duket si sock.--Udha1 (diskutimet) 6 nëntor 2018 11:12 (CET)
Ky eshte qartazi sock i Hatakes Pas bllokimit te Trebeshines filloi nje fushate sabotimi ndaj artikujve te Udhes, duke mos harruar t'i shpalle "korrekt" redaktimet e vjetra te sockave te Hatakes.--Udha1 (diskutimet) 6 nëntor 2018 11:31 (CET)

Reflist

  1. ^ Hoxha, Enver. ""PASHALLARET E KUQ"/ Zbulohet ditari sekret i Enverit: Kadare poet i lig korbash "". Panorama. Marrë më 6 maj 2016. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Datë e përkthyer automatikisht (lidhja)