Padrón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun O Sar, të provincës A Coruña, në Galicia. Padrón ka 8968INE banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.37 km2.

Padrón
Stema zyrtare e Padrón
Popullsia
 • Gjithsej8.968INE
Emri i banorëvePadroneses or Irienses
Faqja zyrtarewww.padron.gal

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto