Palencia

komunë në Spanjë


Palencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Campos, të provincës Palencia, në Castile dhe León. Palencia ka 80649 (2013) banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 94.71 km2.

Palencia
Qytet
Stema_figuraBandera de Palencia.svg
Vendndodhja
Palencia is located in Spanjë
Palencia
Palencia

Koordinatat: 42°1′V 4°32′P / 42.017°V 4.533°P / 42.017; -4.533

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Palencia
Qarku Tierra de Campos
Kryetari i Bashkisë Guillermo Kent
Partia P.C.E
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.71 km2
Lartësia 749 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34001–34006
Prefiksi 979
Faqja Zyrtare www.aytopalencia.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto