Palma, Majorca

komunë në Spanjë

Palma është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun e provincës së Ishujve Balearik, në Ishujt Balearik. Palma ka 401270 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 208.63 km2.

Palma
Pamje e qytetit Palma
Pamje e qytetit Palma
Flamuri i Palma
Localització de Palma respecte de Mallorca.svg
Popullsia
 • Gjithsej401.270
Emri i banorëvepalmesà, -ana (ca)
Faqja zyrtarewww.palmademallorca.es/portal/PALMA/home.jsp?codResi=1&language=en

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto