Paracuellos de Jarama

komunë në Spanjë

Paracuellos de Jarama është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid, në Madrid. Paracuellos de Jarama ka 14329 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.92 km2.

Paracuellos de Jarama
View of Madrid from Paracuellos.
View of Madrid from Paracuellos.
Popullsia
 • Gjithsej14.329
Faqja zyrtarewww.ayto-paracuellos.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto