Partia Republikane e Shqipërisë

Partia Republikane Shqiptare është parti politike në Shqipëri që u krijua në vitin 1991 dhe i përket spektrit të djathtë politik. Kryetar i saj është Fatmir Mediu.

Partia Republikane e Shqipërisë
ShkurtesaPRSH
LiderFatmir Mediu
Themeluar10 Janar 1991
SeliaTiranë
IdeologjiaQendrës së djathtë
Konservatorizem liberal
Konservatorizem
Pro-europianizëm
Bashkëlidhja evropianePartia Konservatore dhe Reformiste Evropiane
Kuvendi
0 / 140
Bashkitë
0 / 61
Prania ne rrjet
www.prsh.al
Shqipëria Shqipëria

Lidhje të jashtmeRedakto