Pastinaka (lat. Pastinaca, ang. Parsnip), bën pjesë në familjen e Apiaceae.[1] Eshtë bimë që përdoret si ushqim, pjesa e rrënjës.

Pastinaka
noform
noform
Pastinaka
Klasifikimi Shkencor
Mbretëria Bimë
Nënmbretëria Tracheobionta
Mbindarja Spermatophyta
Ndarja Magnoliophyta
Klasa Magnoliopsida
Nënklasa Rosidae
Rendi Apiales
Familja Apiaceae
Gjinia Pastinaca
Lloji P. sativa


Eshtë bimë e rajonit të Europës dhe Azisë e njohur që në lashtësi por shpesh në shkrimet e lashta ngatërrohej me karrotën. Para ardhjes në Europë të kallam sheqerit, pastinaka përdorej si ëmbëlsues.

Përdorimi Redakto

Pastinaka përdoret si ushqim. Rrënja e bimës ka një shije të ëmbël po ashtu si karrota. Zakonisht hahet e gatuar por mund edhe të hahet siç është. Është e pasur me vitamina, minerale dhe veçanërisht me Kalium. Ka edhe veti kundër-oksiduese dhe fibra të tretshme dhe të pa tretshme.

Burimi i të dhënave Redakto

  1. ^ "Pastinaca sativa (PAVSA)[Overview]| EPPO Global Database". gd.eppo.int (në anglisht). Marrë më 2021-04-01.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)