Paulin Dhëmbi lindi më 9 gusht të vitit 1979Korçë, Shqipëri. Ai është mesfushor i KF Partizani, skuadër ku luan që nga gjysma e dytë e sezonit 2005-2006. Dhëmbi e ka filluar karrieren e tij te të rinjtë e KF Skënderbeu, skuadra e qytetit të tij të lindjes. Më pas ai i transferua te Dinamo e më pas te Partizani. Ai është nje nga mesfushorët e qendrës më të mirë në Superligë dhe ka luajtur edhe 3 ndeshje me Kombëtaren Shqiptare.

Paulin Dhëmbi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëPaulin Dhëmbi
Datëlindja (1979-08-09) 9 gusht 1979 (44 vjeç)
VendlindjaKorçë, Shqipëri
Gjatësia1.84 m (6 ft 0 in)
PozicioniMesfushor
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1996–1998Skënderbeu18(0)
1998–2002Dinamo78(8)
2002–2003Partizani24(3)
2003–2005Dinamo66(14)
2006–2008Partizani82(16)
2008–2009Vllaznia31(7)
2009–2012Besa68(7)
Gjithsej367(55)
Karriera ndërkombëtare
2000–2001Shqipëria U215(0)
2002Shqipëria3(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 9 maj 2010
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 2 nëntor 2009