Peñamellera Baja

komunë në Spanjë

Peñamellera Baja është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Peñamellera Baja ka 1442 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.85 km2.

Peñamellera Baja
Flamuri i Peñamellera Baja
Stema zyrtare e Peñamellera Baja
Peñamellera Baja.png
Popullsia
 • Gjithsej1.442
Faqja zyrtarewww.netcom.es/ayto_pbaja/

ReferencatRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto