Pelkosenniemi (finlandisht: [Pelkosenniemen kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Pelkosenniemi
Pelkosenniemen kunta
Komunë
Kisha në Pelkosenniemi
Kisha në Pelkosenniemi
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pelkosenniemi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto