Pello (Pellon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Pello
Pellon kunta
Komunë
Pello.kuntakilpi.jpg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Vendndodhja e Pello në Finlandë
Vendndodhja e Pello në Finlandë
Faqja zyrtarewebsite.pello.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto