Penelles

komunë në Spanjë


Penelles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia.

Penelles
Komunë
Vendndodhja
Penelles is located in Spanjë
Penelles
Penelles

Koordinatat: 41°45′28″V 0°57′50″L / 41.75778°V 0.96389°L / 41.75778; 0.96389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 45′ 28″ Veri

0° 57′ 50″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Penelles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale