Carole Penny Marshall lindi më 1943. Është një aktore dhe komediane amerikane.

Penny Marshall
Penny Marshall at the 1988 Emmy Awards cropped.jpg
Marshall, 1988
Informacione personale
Vendlindja The Bronx, New York, SHBA

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.