Perlat Musta ka lindur në Vlorë në vitin 1958. Ish portieri i Kombëtares shqiptare dhe i skuadrës së Partizanit.

Legjenda e portës shqiptare ka bërë paraqitje të paharrueshme me Kombëtaren shqiptare, ndër të cilat në mendjet e tifozëve të asaj periudhe janë skalitur ndeshjet e mrekullueshme ndaj Gjermanisë, Polonisë dhe takimi i paharrueshëm ndaj Belgjikës. Ai do të mbahet mend si "portieri" i përjetshëm i Partizanit, që nuk e tradhëtoi asnjëherë klubin edhe në momentet më të vështira.

Shiko edhe

Redakto

KF Partizani