Petäjävesi (finlandisht: Petäjäveden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Petäjävesi
Petäjäveden kunta
Komunë
Kisha e vjetër e Petäjävesi-t
Kisha e vjetër e Petäjävesi-t
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.petajavesi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto