Philippe Senderos

futbollist zviceran


Philippe Sylvain Senderos (lindur më 14 shkurt 1985 në Genève (Geneva)) është futbollist zviceran me prejardhje spanjole dhe serbe i cili momentalisht luan për A.C. Milan si mbrojtës.

Philippe Senderos
Të dhëna personale

KarieraRedakto

KombëtarjaRedakto

StatistikatRedakto

ÇmimetRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto