Picili, (Italisht: Santa Caterina Albanese) është një fshat në KalabrisëItali i cili është i banuar me arbëreshë.

Picili
Italisht : Santa Caterina Albanese
Komunë
Vendndodhja
Picili is located in Itali
Picili
Picili

Koordinatat: 39°35′V 16°04′L / 39.583°V 16.067°L / 39.583; 16.067

Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Kalabria
Provinca Kozenca
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 472 m (m.n.d.)
Popullsia 1,156 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare [1]