Pieksämäki

qytet në Finlandë

Pieksämäki (finlandisht: Pieksämäen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Pieksämäki
Pieksämäen kaupunki
Qytet
noform
Pieksämäki nga kulla e ujit
Stema_figura
Vendndodhja
Pieksämäki is located in Finlanda
Pieksämäki
Pieksämäki
Vendndodhja e Pieksämäki në Finlandë

Koordinatat: 62°18′V 27°8′L / 62.300°V 27.133°L / 62.300; 27.133

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Tapio Turunen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1962
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.pieksamaki.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Pieksämäki – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale