Pielavesi (finlandisht: Pielaveden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Pielavesi
Pielaveden kunta
Komunë
Lepikon Torppa, vendlindja e Urho Kekkonen
Lepikon Torppa, vendlindja e Urho Kekkonen
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pielavesi.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto