Pielavesi (finlandisht: [Pielaveden kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Veriore.

Pielavesi
Pielaveden kunta
Komunë
Lepikon Torppa, vendlindja e Urho Kekkonen
Lepikon Torppa, vendlindja e Urho Kekkonen
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pielavesi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto