Pihtipudas (finlandisht: [Pihtiputaan kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Pihtipudas
Pihtiputaan kunta
Komunë
Kisha në Pihtipudas
Kisha në Pihtipudas
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pihtipudas.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto