Poboleda

komunë në Spanjë


Poboleda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia.

Poboleda
Komunë
noform
Poboleda
Vendndodhja
Poboleda is located in Spanjë
Poboleda
Poboleda

Koordinatat: 41°14′V 0°51′L / 41.233°V 0.850°L / 41.233; 0.850

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Poboleda – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale