Hape menynë kryesore


Ponts është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Ponts, ka 2803 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.5 km2.

Ponts, Lleida
Komunë
noform
Romanesque art in Sant Pere Church in Ponts
Vendndodhja
Ponts, Lleida is located in Spanjë
Ponts, Lleida
Ponts, Lleida

Koordinatat: 41°54′53.28″V 1°11′6″L / 41.9148000°V 1.18500°L / 41.9148000; 1.18500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Jaume García Badias
Partia PM-PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.5 km2
Lartësia 363 m (m.n.d.)
Popullsia 2803 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pontsicans
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25740
Koordinatat 41° 54′ 53.28″ Veri

1° 11′ 6″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ponts.cat

ReferencatRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto