Pori (finlandisht: [Porin kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Satakunta.

Pori
Porin kaupunki
Qytet
Bashkia e vjetër në Pori
Bashkia e vjetër në Pori
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej85.331 [1]
Faqja zyrtarewww.pori.fi

ReferimeRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 21 dhjetor 2015.
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto