Pornainen (finlandisht: [Pornaisten kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa.

Pornainen
Pornaisten kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pornainen.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto