Porvoo (finlandisht: Porvoon kaupunki suedisht: Borgå stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Uusimaa Lindore.

Porvoo
Porvoon kaupunki Borgå stad
Qytet
Riverside storage buildings in Old Porvoo
Riverside storage buildings in Old Porvoo
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.porvoo.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto