Posio (finlandisht: [Posion kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Lapland, dhe është pjesë e rajonit Lapland.

Posio
Posion kunta
Komunë
Mur prej akulli në Korouoma
Mur prej akulli në Korouoma
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.posio.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto