Preixens

komunë në Spanjë


Preixens është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Preixens ka 478 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.9 km2.

Preixens
Komunë
Vendndodhja
Preixens is located in Spanjë
Preixens
Preixens

Koordinatat: 41°47′45″V 1°3′7″L / 41.79583°V 1.05194°L / 41.79583; 1.05194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Jordi Planes Amigo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.9 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 478 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Preixenaires
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25316
Koordinatat 41° 47′ 45″ Veri

1° 3′ 7″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ccnoguera.cat/preixens/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto