Prevedniku

fshat në Maqedoni
Prevedniku
Fshat
Vendndodhja
Prevedniku is located in Maqedonia e Veriut
Prevedniku
Prevedniku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 760 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 20′ 29″ Veri

21° 56′ 02″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)