Primož Gliha (lindur më 8 Tetor 1967) është një ish-futbollist slloven.

Primož Gliha
Të dhënat vetjake
Emri i plotëPrimož Gliha
Datëlindja (1967-10-08) 8 tetor 1967 (56 vjeç)
VendlindjaLjubljana, Sllovenia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1986–1990Olimpija67(15)
1991Dinamo Zagreb2(2)
1992Yokohama Flügels
1993Krka7(1)
1993–1994Mura24(15)
1994–1995Ljubljana26(13)
1995–1997Chamois Niortais56(15)
1997Slavija Vevče6(3)
1997–1998Hapoel Beit-Shean0(0)
1998Olimpija7(2)
1998–1999Hapoel Tel Aviv
1999–2000Hapoel Bnei Sakhnin0(0)
2000–2001SAK Klagenfurt0(0)
2001Zalaegerszegi TE5(1)
2001–2002Gorica6(1)
2002–2003Zalaegerszegi TE
2003–2005Ljubljana1(0)
Karriera ndërkombëtare
1992–1998 Sllovenia28(10)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kombëtarja

Redakto

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 28 ndeshje.

Statistikat

Redakto
  Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
1992 1 0
1993 1 0
1994 8 2
1995 7 3
1996 4 1
1997 6 4
1998 1 0
Gjithsej 28 10

Lidhje të jashtme

Redakto