Badajoz është një provincë e komunitetit autonom Extremadura, në Spanjë. Badajoz përfshinë një sipërfaqe prej 21,766 km2.

Provinca Badajoz
Provincia de Badajoz
Provincë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Extremadura
Kryeqyteti Badajoz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21,766 km2
Të dhëna të tjera
Vendasit spanjisht: pacense

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto