Córdoba është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Córdoba ka një popullsi prej 803038 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13769 km2.

Provinca Córdoba
Population
 • Total803.038
Demonym(s)English: Cordovan
spanjisht: Cordobés

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto