Jaén (Spanjë) është një provincë e komunitetit autonom Andalusia, në Spanjë. Jaén (Spanjë) ka një popullsi prej 666190 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13484 km2.

Provinca Jaén
Popullsia
 • Gjithsej666.190

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto