Lugo është një provincë e komunitetit autonom Galicia, në Spanjë. Lugo ka një popullsi prej 355,549 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9,856 km2.

Provinca Lugo
Population
 • Total355.549
Demonym(s)spanjisht: Lugono/a

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto