Coordinates: 40°38′00″N 15°48′00″E / 40.633333°N 15.8°E / 40.633333; 15.8

Provinca e Lekos është një provincë italiane e LombardisëItali, me kryeqytet Lecco.

Provinca e Lekos
Provincia di Lecco
Map Province of Lecco.svg
Popullsia
 • Total(2.013) 339 166
Faqja zyrtarewww.provincia.lecco.it

Provinca e Lekos kufizohet në veri dhe lindje me Provincën e Sondrios, në lindje me Provincën e Bergamos, në jug me Provincën e Monzës e Brianzës dhe në perëndim dhe veri me Provincën e Komos.

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.