Pudasjärvi (finlandisht: Pudasjärven kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Pudasjärvi
Pudasjärven kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pudasjarvi.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto