Pudasjärvi

qytet në Finlandë


Pudasjärvi (finlandisht: [Pudasjärven kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Pudasjärvi
Pudasjärven kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pudasjarvi.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto