Puerto Lápice

komunë në SpanjëPuerto Lápice është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de San Juan, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Puerto Lápice ka 1052 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.85 km2.

Puerto Lápice
Komunë
Vendndodhja
Puerto Lápice is located in Spanjë
Puerto Lápice
Puerto Lápice

Koordinatat: 39°19′28″V 3°28′52″P / 39.32444°V 3.48111°P / 39.32444; -3.48111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de San Juan
Kryetari i Bashkisë Ana Maria Contreras Pavón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.85 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Popullsia 1052 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Porteños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13650
Koordinatat 39° 19′ 28″ Veri

3° 28′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.puertoquijote.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto