Puerto Lumbreras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alto Guadalentín, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. Puerto Lumbreras ka 14742 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 338 km2.

Puerto Lumbreras
Stema zyrtare e Puerto Lumbreras
Popullsia
 • Gjithsej14.742
Faqja zyrtare[[1] www.puertolumbreras.es/default1.asp%20http://www.puertolumbreras.es]]

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto