Pyhäjoki (finlandisht: [Pyhäjoen kunta] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Provinca Oulu, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Veriore.

Pyhäjoki
Pyhäjoen kunta
Komunë
Flamuri i {{{official_name}}}
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.pyhajoki.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto