Qarku Abbeville

qark në Francë

Koordinatat: 50°06′25″V 1°50′12″L / 50.107053°V 1.836658°L / 50.107053; 1.836658

Qarku Abbeville është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Somme.

Qarku Abbeville
Frëngjisht : Arrondissement d'Abbeville
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Somme
Kryeqyteti Abbeville
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 801


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto