Qarku Altkirch

qark në Francë

Koordinatat: 47°37′00″V 7°14′00″L / 47.61666667°V 7.23333333°L / 47.61666667; 7.23333333

Qarku Altkirch është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alto Rin.

Qarku Altkirch
Frëngjisht : Arrondissement d'Altkirch
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alto Rin
Kryeqyteti Altkirch
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 681


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto