Qarku La Flèche

qark në Francë

Koordinatat: 47°42′00″V 0°05′00″P / 47.7°V 0.0833333°P / 47.7; -0.0833333

Qarku La Flèche është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Sarthe.

Qarku La Flèche
Frëngjisht : Arrondissement de La Flèche
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Sarthe
Kryeqyteti La Flèche
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 721


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto