Qarku La Rochelle është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente-Maritime.

Qarku La Rochelle
Arrondissement de La Rochelle

Përbërja Redakto

Kantonët Redakto

Komunat Redakto

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto