Qarku La Rochelle

qark në Francë

Koordinatat: 46°10′00″V 1°10′00″P / 46.16666667°V 1.16666667°P / 46.16666667; -1.16666667

Qarku La Rochelle është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Charente-Maritime.

Qarku La Rochelle
Frëngjisht : Arrondissement de La Rochelle
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Charente-Maritime
Kryeqyteti La Rochelle
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto