Qarku Libourne

qark në Francë

Koordinatat: 44°54′00″V 0°14′00″P / 44.9°V 0.23333333°P / 44.9; -0.23333333

Qarku Libourne është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Gironda.

Qarku Libourne
Frëngjisht : Arrondissement de Libourne
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Gironda
Kryeqyteti Libourne
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


PërbërjaRedakto

KantonëtRedakto

KomunatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto